Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Eryk Łon, członek RPP, twierdzi, że NBP mógłby w przyszłości, na wypadek kryzysu, zdobyć podobne instrumenty jak np. EBC czy Bank Japonii.
Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, uważa, że warto rozważyć umożliwienie Narodowemu Bankowi Polski stosowanie instrumentów niestandardowych, takich jak skup obligacji korporacyjnych czy akcji. „Myślę, że te działania wymagałyby jeszcze bardziej dodatkowych analiz prowadzonych w banku centralnym i ich podjęcie byłoby uzasadnione przede wszystkim wówczas, gdyby analitycy banku centralnego uznali akcje spółek notowanych na giełdzie warszawskiej w którymś momencie za silnie niedowartościowane, wtedy też należałoby określić zasady kwalifikacji akcji spółek do portfela NBP" – napisał Łon na portalu wGospodarce.pl.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mimo, że od wybuchu afekty GetBack minęło już siedem lat, nadal jest w niej więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Opublikowany raport NIK raczej też nie przybliża nas do poznania prawdy.
Chociaż po cichu liczono na przełom, to jednak poniedziałkowe wystąpienie premiera na GPW nie przyniosło konkretów w sprawach rynkowych.
Poniedziałek na warszawskiej giełdzie upłynął w spokojnej atmosferze. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic ciekawego. W centrum zainteresowania znalazła się m.in. firma XTB.
Premier Donald Tusk w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych weźmie udział w konferencji zatytułowanej „Deregulacja. Znosimy bariery, ułatwiamy życie”. Oglądaj w parkiet.com
Poniedziałkowe walne zgromadzenie GPW zapowiada się naprawdę gorąco. W centrum uwagi będą m.in. kwestie kadrowe. Były członek zarządu GPW, Adam Młodkowski, wytacza ciężkie działa wobec Rady Giełdy.
Spółki podpisały term sheet, co jest kolejnym krokiem w przygotowaniu przyszłej transakcji i zacieśnieniem współpracy stron. Ustalono m.in., że powołany zostanie Komitet Sterujący oraz wspólne grupy robocze, które będą realizowały prace nad projektem.