Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 19.02.2021 05:07 Publikacja: 19.02.2021 05:07
Foto: materiały prasowe
Mowa o eVoting-board, rozwiązaniu, które ma umożliwić zdalne głosowania podczas obrad zarządu spółki, rad nadzorczych oraz komitetów rad nadzorczych. W praktyce więc członkowie zarządów i rad nadzorczych będą mogli z dowolnego miejsca uczestniczyć w posiedzeniach i oddawać ważne głosy. Testy nowej aplikacji trwają i możliwe, że będzie ona dostępna do wykorzystania już od II kwartału tego roku.
– eVoting cały czas się rozwija. W najbliższym czasie uruchomimy aplikację eVoting-board, która umożliwi zdalne głosowanie przez zarządy spółek, rady nadzorcze oraz komitety raz nadzorczych. Liczymy, że aplikacja ta przyczyni się też do większej popularyzacji w spółkach aplikacji eVoting i przyciągania akcjonariuszy spółek do aktywnego uczestnictwa w życiu firm i w rynku kapitałowym. Rozwiązanie to jest bezpieczne, udostępniliśmy je rynkowi we wrześniu 2019 r. , ale wierzę, że zmiany legislacyjne i te wprowadzone w kodeksie spółek handlowych przyczynią się do znacznego wzrostu zainteresowania zdalnym uczestnictwem w walnych zgromadzeniach. Właściwie rozwiązania legislacyjne potrzebują bowiem narzędzi, aby je realizować – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mamy rekordy na warszawskiej giełdzie, niedługo zaczną spadać stopy procentowe. To jest dobry czas, aby zainwestować w promocję i marketing rynku kapitałowego – mówi Tomasz Bardziłowski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu obligacje skarbowe sześciu serii o łącznej wartości 8 291,9 mln zł, podał resort. Popyt wyniósł łącznie 10 217,1125 mln zł.
Posiadacze hipotek ze stałym oprocentowaniem mogą czuć się coraz bardziej sfrustrowani, bo ich raty nie spadną w najbliższym czasie. Jaką ofertę przygotowują dla nich banki?
Chociaż w piątek indeksy warszawskiej giełdy notowały niewielkie zmiany, to emocji na szerokim rynku i tak nie brakowało. W centrum uwagi było m.in. Dino, JSW, Alior, Będzin czy też Spyrosoft.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
– To historyczny moment dla polskiego rynku kapitałowego i symbol zaufania inwestorów do siły naszej gospodarki i potencjału polskich spółek – tak zdobycie przez indeks szerokiego rynku poziomu 100 tys. pkt skomentował Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
W czwartek WIG przebił pierwszy raz w historii poziom 100 tys. pkt. Wydarzenie to nie uszło uwadze m.in. ministrowi finansów, Andrzejowi Domańskiemu oraz przewodniczącemu KNF Jackowi Jastrzębskiemu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas