Spółka liczy, że w ramach programu nawiąże współpracę z najbardziej innowacyjnymi startupami z Europy Środkowo-Wschodniej. W akceleratorze tym są już m.in. PKO BP i Visa. Do 6 listopada wspólnie poszukiwać będą najbardziej obiecujących innowatorów z regionu.
- Innowacje są podstawą budowy silnej i nowoczesnej gospodarki. Aby pozostać konkurencyjnym przedsiębiorstwem musimy być bardzo świadomi świata idącego naprzód. Monitorujemy globalne trendy i nowatorskie rozwiązania. Staramy się z wyprzedzeniem do nich dostosować oraz zgodnie z ich duchem budować strategię rozwoju grupy - komentuje Henryk Baranowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej.
Koncern do 2020 r. chce na innowacje wydać 400 mln zł. Zajmą się tym dwie nowe spółki: PGE Nowa Energia, odpowiadająca za wsparcie i rozwijanie nowatorskich startupów oraz fundusz PGE Ventures, który odpowiada za inwestycje kapitałowe. Ta pierwsza - ze względu na swoją działalność - w ramach programu Bridge to MassChallenge Warsaw szczególnie mocno interesuje się innowacjami z obszaru elektromobilności, bezpieczeństwa infrastruktury, a także sprzedaży i budowy lojalności klienta. Ale spółkę interesują również projekty spoza tej listy, o ile będą miały odpowiedni potencjał.
- Zgodnie z przyjętą strategią biznesową chcemy wdrażać nowe rozwiązania, a także usprawnić te obszary, w których działamy już dziś. To zarówno procesy twarde, takie jak wydobycie węgla czy przesyłanie energii za pośrednictwem sieci, ale również kwestie związane z nowoczesnym zarządzaniem, sprawniejszym systemem obsługi czy upraszczaniem komunikacji na linii klient-biznes - wyjaśnia Tomasz Jarmicki, wiceprezes PGE Nowa Energia.
Jak podkreśla, Bridge to MassChallenge Warsaw pozwoli spółce wyjść poza granice naszego kraju, eksplorując nowatorskie rozwiązania technologiczne z całego regionu. - To sytuacja win-win dla obu stron. Perspektywa rozwoju biznesu na największym rynku Europy Środkowo-Wschodniej, przy wsparciu wiarygodnego i silnego partnera, jest dla startupów bardzo interesująca - dodaje.