Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.06.2021 14:43 Publikacja: 28.06.2021 05:00
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki
Od ośmiu miesięcy WIG-banki porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym, a wchodzące w jego skład spółki stały się atrakcyjne dla fanów podążania za rynkowym rytmem. Przykładem jest Alior. Od listopada 2020 r. jego akcje podrożały o 225 proc. Czerwcowa korekta zatrzymała się nad średnią z 50 sesji, a oscylatory MACD i RSI zawróciły w górę ze stref neutralnych. W minionym tygodniu cena dotarła do 37,35 zł. To najwyższy poziom od października 2019 r. Mamy klasyczny sygnał kontynuacji i bezpieczną przestrzeń do korekty. Wsparcie jest w strefie 30–33 zł.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przedostatni tydzień kwietnia przyniósł historyczny moment na warszawskiej giełdzie. Otóż tytułowy pułap został po raz pierwszy pokonany przez WIG. Rekordy biły też mWIG40 i sWIG80.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przedświąteczny tydzień na GPW przyniósł kontynuację zwyżek. Główne indeksy odrabiały straty i były mniej wrażliwe na informacyjny chaos z Białego Domu. Najlepiej radził sobie indeks małych spółek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas