Reklama

Griffin Premium RE: Urośnie portfel i zysk do podziału

W czwartek na warszawskiej giełdzie zadebiutuje pierwszy podmiot typu REIT – czyli zarządzający portfelem nieruchomości i wypłacający akcjonariuszom regularnie dywidendę z wpływów z czynszów.
Griffin Premium RE: Urośnie portfel i zysk do podziału

Foto: materiały prasowe

Griffin Premium RE sprzedał w IPO 22,2 mln akcji, dodatkowo podmioty funduszu Oaktree sprzedały prawie 67 mln starych walorów  (pula podstawowa liczyła 59,1 mln akcji, fundusz był gotów zbyć maksymalnie 85,9 mln walorów).

Inwestorzy indywidualni złożyli zapisy na 5,23 mln akcji, czyli 5,9 proc. wszystkich oferowanych.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama