Marvipol Holding został podzielony na British Automotive Holding i Marvipol Development. 19 grudnia 2017 r. odbył się debiut Marvipol Development na giełdzie.

- Debiut udał się wspaniale. Na razie jest na zielono. Mamy nadzieję, że przez najbliższe dni kurs się wyklaruje. Marvipol wchodził na giełdę w 2008 r. Dzisiejszy debiut to spółka stara i nowa, dwa w jednym – mówił Książek.

Zdradził, że w  tym roku, łącząc oba biznesy (branżę deweloperską i motoryzacyjną) Marvipol osiągnął przychody pomiędzy 0,9-1 mld zł, zysku  ok. 80 mln zł. - Z tego sama motoryzacja osiągnęła 50 mln zł zysków – podał gość.

Przypomniał, że w Marvipolu branża deweloperska to działania stricte biznesu mieszkaniowego, ale również silną nogą są magazyny i logistyka. - Prowadzimy 5 dużych projektów, to jest ok. 240 tys. mkw GLA. Przed nami kolejne projekty – mówił Książek.

Podkreślił, że biznesy już są tak duże przychodowo i zyskowo, że dzisiaj jest sens je rozdzielić. - To nie jest decyzja z dzisiaj. Dzisiaj jest tylko uwieńczenie pracy, która miała miejsce ponad 2 lata. Mamy dzisiaj 2 spółki notowane osobno i nowe cele z podniesioną poprzeczką, żeby inwestorzy byli maksymalnie zadowoleni – tłumaczył.

Książek tłumaczył, że magazyny budowane przy autostradach jest dwa rodzaje. - Jedne to projekty pod konkretnego najemcę, a w drugich najemca jest np. na 50 proc. a resztę będziemy wynajmować – mówił.

British Automotive Holding chce zwiększyć o 100 proc. sprzedaż do 2021 r.

- Jeżeli mamy osiągnąć cel 5 tys. sztuk, to musimy mieć do czynienia ze wzrostem 25 proc. w skali roku. Mamy przyjemność być generalnym importerem marek jak Jaguar, Land Rover czy Aston Martin. Jest większy popyt niż samochodów w naszych fizycznych magazynach. Polacy lubią dobre samochody i na tym bazujemy. W sieci dilerskiej non stop poprawiamy jakość i staramy się ją rozbudowywać. W samej Warszawie za ponad rok będzie 3 dilerów – zdradził Książek.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Przyznał, że elektromobilność to jest przyszłość. - Mamy już hybrydy w Land Roverach. W przyszłym roku pojawi się Jaguar E-Pace. Będzie w 100 proc. samochodem elektrycznym – mówił.

- Polacy przywiązują dosyć dużą wagę do samochodu. Jest on kodem statusu społecznego, posiadania, wizytówki, PR danej osoby – dodał.