Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 18:34 Publikacja: 03.05.2023 08:34
Fot. mat. prasowe
Foto: Exclusive
Kolejne biura i domy maklerskie modernizują swoje systemy. To jest nadrabianie jakiś zaległości czy jednak ucieczka do przodu?
Inwestycja w technologie jest naturalnym kierunkiem rozwoju biur i domów maklerskich. Jest to rynek podlegający wielu regulacjom i potrzeba sprostania im w dużej mierze napędza modernizację wykorzystywanych obecnie rozwiązań. Punktem odniesienia dla biur i domów maklerskich często są banki, które od lat wiodą prym w zakresie cyfrowej transformacji. Jest to szczególnie widoczne w obsłudze klienta, gdzie z jednej strony należy efektywnie wykorzystywać nowe, cyfrowe kanały komunikacji, a z drugiej zadbać o odpowiedni poziom cyberbezpieczeństwa. Przyjęło się, że biura i domy maklerskie są dość konserwatywne, jeżeli chodzi o podejście do inwestycji w technologie. Często wynika to z obaw związanych z utratą kluczowej w branży inwestycyjnej reputacji. Zaufanie klientów jest niezwykle istotne, dlatego domy i biura maklerskie są bardziej zachowawcze, jeżeli chodzi o implementację nowych, mniej sprawdzonych rozwiązań, co może się wiązać z pewnym ryzykiem. Należy jednak podkreślić, że na rynku kapitałowym nie jest odczuwalna presja ze strony klientów, którzy wymuszaliby na firmach z tej branży inwestycje w innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
XTB przebija kolejny sufit. Akcje brokera po dwóch godzinach środowego handlu drożały o prawie 8 proc. i tym samym ustanowiły nowy, historyczny szczyt notowań.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
XTB na rynku francuski wprowadziło PEA, produkt który ma wspierać długoterminowych inwestorów.
We wtorek rano za akcje XTB notowane na warszawskiej giełdzie trzeba było płacić już 78,74 zł. To najwyższy kurs w historii notowań.
Beata Szparaga - Waśniewska została wybrana nowym szefem zespołu analiz BM mBanku. Na tym stanowisku zastąpiła Kamila Kliszcza.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Kiedy kurz dzisiejszej zawieruchy opadnie, Europa, a w niej szczególnie Polska, będzie idealnym miejscem do zajęcia długich pozycji – mówi Marcin Borciuch, makler BM PKO BP.
Przy trudnym w ostatnich dniach dla inwestorów otoczeniu rynkowym akcje brokera utrzymują wartość, a nawet zyskują.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas