REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Japonia: Nowe paliwo do zwyżek

Japoński indeks Topix skoczył w górę w środę o 2,7 proc., a Nikkei 225 wzrósł w trakcie sesji o 1,9 proc., po tym gdy Bank Japonii (BoJ) zaskoczył rynki, wprowadzając zmiany w polityce pieniężnej.

Haruhiko Kuroda, prezes Banku Japonii.

Foto: Archiwum

Ogłosił, że będzie prowadził swój program QE, tak by rentowność japońskich obligacji dziesięcioletnich została utrzymana w okolicach zera. Wielkość programu skupu aktywów, dotychczas wynosząca 80 bln jenów (788 mld USD) rocznie, ma się zmieniać w zależności od potrzeb, a docelowa inflacja ma być większa niż 2 proc. Stopa depozytowa została pozostawiona na dotychczasowym poziomie minus 0,1 proc.

– Nie powiem, że jesteśmy w stanie kontrolować długoterminowe stopy procentowe, tak jak kontrolujemy krótkoterminowe, ale banki centralne już podjęły kroki mające bezpośrednio wpłynąć na długoterminowe stopy. Bank Japonii też to zrobił i odniósł sukces – deklaruje Haruhiko Kuroda, prezes Banku Japonii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA