Indeks dolara w stosunku do największych walut świata kształtuje się na ważnych poziomach. Odbicie lub wybicie zadecyduje o losie waluty amerykańskiej. Do tej pory dolar spadał w lipcu. W ciągu pierwszych 13 dni lockdownu odnotowano tylko trzy dni zysków, ale teraz w 11 z 14 dni dolar był na minusie. Obecnie wartość indeksu dolara ponownie osiągnęła wartości minimalne. Ostatni raz zdarzyło się to w marcu. W czwartek DXY był bliski najniższego zamknięcia od prawie dwóch lat, przedłużając spadek dolara, który przyspieszył w ostatnich tygodniach w wyniku pandemii COVID-19. Indeks spadł o 0,2 proc. do 94,78 w czwartek po południu. To najniższe notowanie od 26 września 2018 roku, kiedy to zakończył dzień na poziomie 94,19 - pisze MarketWatch.
Indeks dolara jest na dobrej drodze do piątego z rzędu tygodniowego spadku, który był w dużej mierze spowodowany wzrostem euro w stosunku do dolara, ponieważ Unia Europejska zawarła w tym tygodniu porozumienie o pomocy w wysokości 2 bilionów dolarów, które uznano za stabilizujące gospodarka strefy euro.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy DXY osłabił się o 5,8 proc., przy czym część tego osłabienia miała miejsce w lipcu. W międzyczasie euro wzrosło w stosunku do dolara - ostatnio 1,1619 USD - co oznacza wzrost o 0,4 proc. w czwartek i ponad 7 proc. w stosunku do dolara w ciągu ostatnich trzech miesięcy.