W ostatnich miesiącach Unia Europejska mocno postawiła na rozwój branży wodorowej, co uwidoczniła m.in. w opublikowanej w lipcu strategii wodorowej. W przyjętym przez Komisję Europejską dokumencie założono, że w latach 2020–2024 produkcja tego nieemitującego zanieczyszczeń paliwa ma wzrosnąć do 1 mln ton, a w latach 2025–2030 do 10 mln ton. Na realizację strategii Wspólnota przeznaczy ogromne pieniądze. Do 2050 r. na rozwój zielonego wodoru wytwarzanego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii ma być przeznaczona kwota z przedziału 180–470 mld euro, a na niskoemisyjny wodór produkowany z paliw kopalnych będzie to 3–18 mld euro. Założono też, że już od 2030 r. wodór z OZE będzie wykorzystywany na szeroką skalę. Na rozwój tego typu technologii stawiają też giełdowe spółki.