WIG.GAMES jest najniżej od 12 miesięcy. W samym 2021 r. z indeksem WIG przegrywa o 24 pkt proc. Z kolei od maksimum zanotowanego w zeszłym roku indeks producentów gier stracił 34 proc. W jego skład wchodzi 5 spółek: CD Projekt (34,3-proc. udział w portfelu), Ten Square Games (32,9 proc.), 11 bit studios (19,8 proc.), PlayWay (9,9 proc.) oraz CI Games (3,1 proc.).
Kluczem dobra selekcja
– Rzeczywiście, ostatnio branża gier nie należy do najmocniejszych sektorów, zwróciłbym jednak uwagę, że nie wszystkie spółki spadają czy stoją w miejscu. Bardzo dobrze radzą sobie takie podmioty jak Artfiex Mundi czy BoomBit – wskazuje Krzysztof Tkocz, analityk DM BDM. Dodaje, że odpowiednia selekcja, indywidualne podejście do każdej spółki oraz zrozumienie jej biznesu i perspektyw jest kluczowe do znalezienia okazji inwestycyjnych. – A takich nie brakuje. Po ostatniej korekcie wydają się jeszcze bardziej atrakcyjne – uważa analityk.
Inwestorzy mają w czym wybierać. W sumie na rynku głównym i NewConnect notowanych jest już niemal 60 reprezentantów branży gier. Ich łączna wartość rynkowa wynosi obecnie ponad 33 mld zł (52 proc. tej kwoty przypada na CD Projekt) – wynika z naszych szacunków.
W środę na NewConnect zadebiutowało Drago entertainment. Na otwarciu kurs studia się nie zmienił, ale szybko do głosu doszła podaż. Po południu akcje traciły 9 proc., spadając do 25,9 zł. Był to 12. debiut na NC w tym roku. Wśród tegorocznych debiutantów na NC mamy ośmiu reprezentantów sektora gier, a ponad 20 czeka w kolejce (większość powiązana z PlayWayem). Z kolei do debiutu na rynku głównym szykuje się Big Cheese Studio.
Wzrostowe impulsy
Prognozy rynkowe (m.in. portalu Newzoo) jasno wskazują, że długoterminowe perspektywy stojące przed branżą gier są obiecujące.