Technologie

OPTeam: Megadywidenda na horyzoncie

Technologiczna spółka OPTeam była liderem wzrostu podczas wtorkowej sesji na GPW. Po południu jej akcje drożały o ponad 26 proc., do 32,4 zł.
Foto: Adobestock

Tylko w trakcie pierwszej połowy sesji właściciela zmieniły walory o wartości ponad 9 mln zł. Entuzjazm inwestorów był pokłosiem informacji o wysokiej premii z tegorocznego zysku.

Zarząd zdecydował o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2020 w wysokości 14,98 zł na akcję, co daje łącznie 117,9 mln zł. Dniem ustalenia prawa do zaliczki ma być 22 grudnia, a wypłata ma nastąpić 31 grudnia. Rada nadzorcza wyraziła już zgodę na wypłatę w wysokości proponowanej przez zarząd. Przy aktualnym kursie stopa dywidendy, uwzględniając samą zaliczkę, wynosi aż 46 proc. Średnia stopa oferowana przez spółki z GPW wchodzące w skład WIG to aktualnie niespełna 4 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.