Technologie

Ailleron wchodzi we współpracę z jednorożcem z Doliny Krzemowej

Software Mind, spółka zależna utworzona w Stanach Zjednoczonych, podpisała umowę z amerykańskim jednorożcem (spółki, której kapitalizacja przekracza miliard USD), spółką Branch Metrics.
Foto: Adobestock

Przedmiotem  umowy jest świadczenie przez Software Mind wyspecjalizowanych usług IT. Ze względu na zapisy kontraktu spółka nie może informować o szczegółach prac i produktach, nad którymi będzie pracowała.

Branch Metrics dostarcza rozwiązania, które zmieniają sposób interakcji marek i użytkowników na różnych platformach cyfrowych. Obecnie obsługuje precyzyjne łącza mobilne (tzw. deep links), atrybucje oraz pomiary dla ponad 2 miliardów użytkowników miesięcznie na całym świecie i jest rozwiązaniem dla ponad 30 000 aplikacji, np. Airbnb, BuzzFeed, Jet, Pinterest czy  Target.

"Projekcja przychodów z kontraktu  zakłada przychody w pierwszym roku umowy na poziomie 10 proc. kapitałów własnych spółki, na podstawie ostatniego opublikowanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I półrocze 2019 r. Kontrakt jest rozwojowy i zakłada stałe zwiększanie zaangażowanego zespołu. Umowa została zawarta na czas nieokreślony" - czytamy w komunikacie.

Walory Ailleronu na początku środowej sesji rosły o ponad 22 proc., do ceny 8,46 zł. Kapitalizacja przekroczyła 85,2 mln zł.

Powiązane artykuły