Technologie

HubStyle na fali

Spółka poinformowała dziś o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Kurs wystrzelił.
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Akcje HubStyle w środę przed południem są najlepszą inwestycją na GPW. Drożeją o 18 proc. do 1,04 zł. To reakcja na komunikat, który pojawił się rano na rynku. Zarząd poinformował, że 15 września podjął uchwałę o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych dla grupy. Przegląd ma polegać na  rozważeniu transakcji przejęcia lub połączenia ze spółkami z branży gamingowej, lub na  rozważeniu transakcji zbycia przez spółkę aktywów odzieżowych (obejmujących jednostki zależne grupy oraz prawa własności do znaków towarowych).

„ W ramach przeglądu spółka dokona analizy możliwych działań mających na celu wzmocnienie lub zmianę profilu działalności grupy, w tym w szczególności poprzez analizę możliwości przeprowadzenia akwizycji oraz dezinwestycji wybranych aktywów. Analizy (...) będą połączone z badaniem rynku fuzji i przejęć w danych obszarach. Rozważane działania mogą obejmować m.in. przenoszenie poszczególnych aktywów w ramach grupy kapitałowej, a także przeprowadzenie akwizycji oraz dezinwestycji wybranych aktywów" – czytamy w raporcie.

Kapitalizacja HubStyle sięga obecnie 42 mln zł. Notowania przez długi czas utrzymywały się na stosunkowo stabilnym poziomie, ale od kilku dni idą mocno w górę. Od początku września podrożały ponaddwukrotnie.

Powiązane artykuły