Technologie

Toucan Systems: Potrzebne środki na rozwój

Mobilne urządzenie elektroniczne o nazwie Toucan Eye ma pozwolić użytkownikom przeczytać w przestrzeni publicznej to, co obecnie jest dla nich trudne lub niemożliwe do zidentyfikowania.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

 Na Toucan Eye składa się specjalne oprogramowanie oraz komunikujące się ze sobą bezprzewodowo minikomputer i słuchawki. – Komponenty są opracowywane i wbudowane w urządzenia. Trwa proces optymalizacji systemu, który ma na celu osiągnięcie kompromisu między szybkością działania, czasem pracy na baterii oraz skuteczności. Niedługo rozpoczną się testy na użytkownikach. Planujemy komercjalizację w ostatnim kwartale tego roku – mówi Radosław Zdunek, prezes Toucan Systems.

Firma pozyskuje środki na badania z NCBiR. Wkład własny do projektów finansuje zaś z bieżącej działalności, która w dużej mierze polega na tworzeniu multimedialnych ekspozycji w muzeach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.