REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Gorący czerwiec dla producentów gier

Foto: Adobestock

O prawie 2 proc. rósł w piątek indeks sektorowy WIG.GAMES. W górę ciągnął go PlayWay, którego akcje zyskiwały po południu 6 proc. Była to reakcja na informację o podpisaniu przez spółkę umowy z Entropy Game Global Limited na dystrybucję kolejnych gier na rynku chińskim. Chodzi o następujące tytuły: „Car Mechanic Simulator 2018", „House Flipper", „Ultimate Fishing Simulator" oraz „WoodZone". Dokładne terminy premier mają zostać podane później. Informacja wzbudziła duży entuzjazm inwestorów, ponieważ chiński rynek gier uważany jest za bardzo perspektywiczny. Jest największy na świecie i ma wartość ponad 34 mld dolarów.

Przy piątkowej cenie akcji kapitalizacja rynkowa PlayWaya sięga 1,2 mld zł. Jego notowania są w długoterminowym trendzie wzrostowym, a w ostatnim czasie przybrał on na sile po publikacji bardzo dobrych wyników za I kwartał, zdecydowanie lepszych nie tylko w ujęciu rok do roku, ale również od oczekiwań analityków.

Największy wpływ na indeks branżowy ma jednak CD Projekt, którego akcje w piątek zyskiwały niespełna 2 proc. Rynek czeka na rozpoczynające się we wtorek targi branżowe E3, na których spółka najprawdopodobniej ujawni datę premiery „Cyberpunka 2077". Zarząd skutecznie podgrzewa atmosferę wokół nowej gry, co winduje kapitalizację CD Projektu. Wynosi ona 20,8 mld zł.

W skład indeksu branżowego wchodzą też Ten Square Games, 11 bit studios oraz CI Games. O tej ostatniej spółce w ostatnich dniach jest głośno. Właśnie upubliczniła premierowy zwiastun „Sniper Ghost Warrior Contracts". Tytuł zostanie wydany w tym roku na platformach PS4, Xbox One i PC. W piątek notowania CI Games lekko traciły na wartości i oscylowały w okolicach 1,1 zł. Do 10 czerwca trwają zapisy na nowe akcje. Spółka chce pozyskać od inwestorów około 10 mln zł na powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych i powiększenie portfela wydawanych gier o nowe tytuły. Cenę minimalną akcji w trwającej ofercie ustalono na 0,9 zł, a maksymalną na 1 zł. Tymczasem zakończyła się oferta akcji Carbon Studio, które szykuje się do debiutu na NewConnect. Pozyskało od inwestorów 2,7 mln zł. Redukcja zapisów w transzy małych inwestorów przekroczyła 18 proc. kmk

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA