REKLAMA
REKLAMA

Technologie

AB: Przydatne inwestycje

Dystrybutor rozwiązań IT i elektroniki użytkowej na wschodnią i centralną Europę ma za sobą udany III kwartał roku finansowego 2019/2020 (I kwartał roku kalendarzowego). Przychody grupy wyniosły 2,3 mld zł i urosły o 22 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł z kolei 12,1 mln zł wobec 10,3 mln zł w III kw. roku obrotowego 2018/2019.
Foto: www.sxc.hu

Na wyniki wpływ miały działania AT Computer Holdingu, działającego na rynkach Czech i Słowacji. Obroty całego oddziału wzrosły w I kwartale roku o 21 proc. w porównaniu z I kwartałem 2019 r. Rynek dystrybucji w Czechach zwiększył się z kolei o 15 proc. rok do roku, w Polsce natomiast o 9,5 proc. w tym okresie.

Od II połowy marca największą popularnością cieszyły się gry, konsole, notebooki, urządzenia do przechowywania danych, serwery oraz urządzenia sieciowe. Wzrosty w poszczególnych kategoriach przekroczyły nawet 200 proc. rok do roku. Zarząd ocenia, że to właśnie te kategorie przełożyły się na zwyżki. Webinaria (internetowe seminaria) zanotowały skokowy wzrost popularności, bo o 80 proc., bezpośrednio związany z pandemią koronawirusa. Spadło za to zainteresowanie telewizorami, komputerami stacjonarnymi oraz zasilaniem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA