Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na wyniki wpływ miały działania AT Computer Holdingu, działającego na rynkach Czech i Słowacji. Obroty całego oddziału wzrosły w I kwartale roku o 21 proc. w porównaniu z I kwartałem 2019 r. Rynek dystrybucji w Czechach zwiększył się z kolei o 15 proc. rok do roku, w Polsce natomiast o 9,5 proc. w tym okresie.
Od II połowy marca największą popularnością cieszyły się gry, konsole, notebooki, urządzenia do przechowywania danych, serwery oraz urządzenia sieciowe. Wzrosty w poszczególnych kategoriach przekroczyły nawet 200 proc. rok do roku. Zarząd ocenia, że to właśnie te kategorie przełożyły się na zwyżki. Webinaria (internetowe seminaria) zanotowały skokowy wzrost popularności, bo o 80 proc., bezpośrednio związany z pandemią koronawirusa. Spadło za to zainteresowanie telewizorami, komputerami stacjonarnymi oraz zasilaniem.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.