Technologie

Huuuge kupuje grę „Traffic Puzzle”

Tegoroczny debiutant HUUUGE nabył od Picadilla Games grę „Traffic Puzzle" za 38,9 mln USD. Umowa dotyczy praw do gry oraz związanych z nią aktywów.

3,6 mld zł sięga wycena studia Huuuge, którego prezesem i akcjonariuszem jest Anton Gauffin.

Foto: materiały prasowe

Spółki rozwiązały jednocześnie umowę, na mocy której Huuuge było do tej pory wydawcą „Traffic Puzzle". Płatność za grę jest podzielona na trzy części. Kwotę 9,5 mln USD Huuuge ma zapłacić firmie Picadilla w ciągu dziesięciu dni od podpisania umowy. Z kolei 25 mln USD – w ciągu 15 dni od przekazania kupionych aktywów. A pozostałe 4,4 mln USD mniej więcej po roku od otrzymania aktywów. Huuuge i Picadilla zawarły również umowę o świadczenie usług wsparcia i dzielenia się wiedzą w zakresie gry przez 12 miesięcy po przekazaniu aktywów. Na podstawie umowy Picadilla ma otrzymać 100 tys. USD.

Przejmowana gra miała premierę w czerwcu 2019 r. Huuuge ocenia, że „Traffic Puzzle" – pomimo potrojenia przychodów od początku roku – nadal jest bardzo daleki od poziomów sprzedaży, które może osiągać. Firma chce, by tytuł stał się jedną z najlepiej zarabiających gier w kategorii puzzle. Jest ona większa niż segment gier social casino (w którym specjalizuje się Huuuge). Według Eilers & Krejcik, całkowita wartość kategorii puzzle wyniosła w 2020 r. 10,6 mld USD, a średnia roczna stopa wzrostu za ostatnie pięć lat sięga 15 proc. Według szacunkowych prognoz wartość kategorii gier puzzle w 2025 r. przekroczy poziom 14 mld USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.