Technologie

Gotowi na polskie 5G

Jakie cele stawiać przed technologią 5G w Polsce, jakie podejście przyjąć powinno państwo i operatorzy przy budowie sieci nowej generacji, aby nie były one grą pozorów, i w końcu w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo przesyłu danych – dyskutowali prezesi, menedżerowie i inżynierowie na XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury.

W panelu „Wizja sieci 5G w Polsce” dyskutowali (od lewej): Rafał Sukiennik, dyrektor w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Dariusz Mastalerz, dyrektor ds. rozwoju rozwiązań mobilnych Atende, Tomasz Muda, prezes Polkomtelu Infrastruktura, Jacek Niewęgłowski, główny doradca zarządu P4, Tonny Bao, prezes Huawei w Polsce i Tomasz Grabowski, dyrektor zarządzający Accenture. Debatę prowadził Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Foto: materiały prasowe

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

3–4 kwietnia br. w Warszawie odbyło się XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Spotkanie ekspertów sektora technologii teleinformatycznych otworzył Piotr Muszyński, współprzewodniczący rady programowej wydarzenia, wieloletni wiceprezes grupy Orange Polska, a obecnie właściciel firmy FixMap i inwestor lokujący w firmy infrastrukturalne.

– Ta konferencja miała zawsze bardzo merytoryczny charakter. Chcemy na niej przekazać poglądy na temat tego, co w najbliższej przyszłości będzie istotne dla rozwoju rynku teleinformatycznego. A że rynek teleinformatyczny staje się osią i kręgosłupem przyszłej gospodarki i rozwoju ekonomii w Polsce, Europie i na świecie, chyba nikogo nie muszę przekonywać – mówił Piotr Muszyński.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.