Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W panelu „Wizja sieci 5G w Polsce” dyskutowali (od lewej): Rafał Sukiennik, dyrektor w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Dariusz Mastalerz, dyrektor ds. rozwoju rozwiązań mobilnych Atende, Tomasz Muda, prezes Polkomtelu Infrastruktura, Jacek Niewęgłowski, główny doradca zarządu P4, Tonny Bao, prezes Huawei w Polsce i Tomasz Grabowski, dyrektor zarządzający Accenture. Debatę prowadził Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.
3–4 kwietnia br. w Warszawie odbyło się XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Spotkanie ekspertów sektora technologii teleinformatycznych otworzył Piotr Muszyński, współprzewodniczący rady programowej wydarzenia, wieloletni wiceprezes grupy Orange Polska, a obecnie właściciel firmy FixMap i inwestor lokujący w firmy infrastrukturalne.
– Ta konferencja miała zawsze bardzo merytoryczny charakter. Chcemy na niej przekazać poglądy na temat tego, co w najbliższej przyszłości będzie istotne dla rozwoju rynku teleinformatycznego. A że rynek teleinformatyczny staje się osią i kręgosłupem przyszłej gospodarki i rozwoju ekonomii w Polsce, Europie i na świecie, chyba nikogo nie muszę przekonywać – mówił Piotr Muszyński.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.