Technologie

WPH: Powrót do przejęć i dywidendy

Dzięki wycofanemu (na chwilę) lockdownowi i powrotowi reklamodawców, ale też nowemu sposobowi naliczania przychodów ze sprzedaży aut, w czwartym kwartale Wirtualna Polska Holding odrobiła część spadków pozycji rachunku zysków i strat z pierwszych trzech kwartałów 2020 roku.
Foto: materiały prasowe

Jej przychody w ciągu trzech miesięcy zakończonych 31 grudnia wyniosły około 218,5 mln zł i były o ponad 15 proc. wyższe niż przed rokiem. Spora część tego wzrostu (około 20 mln zł), jak wskazywała Elżbieta Bujniewicz-Belka, odpowiedzialna za finanse internetowej grupy, to efekt rozliczeń barterowych oraz nowego sposobu rozpoznawania przychodów ze sprzedaży aut w spółce Superauto24.pl. Z pominięciem tych efektów, przychody Grupy WPH urosły w IV kw. ub.r. o 4 proc.

Natomiast, jak zapewniała Bujniewicz-Belka, wynik EBITDA i wynik netto były już w pełni porównywalne z tymi sprzed roku. W ostatnim kwartale ub.r. były wyższe niż rok wcześniej odpowiednio o 16 proc. i prawie 49 proc. Zysk netto WPH w wysokości 40,1 mln zł pozytywnie zaskoczył giełdowych analityków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.