REKLAMA
REKLAMA

Technologie

MCI zabiera głos w sprawie ABC Daty

Dystrybutor IT podał dane za trzeci kwartał. Tymczasem głos w sprawie przyszłości spółki i jej zarządu zabrał największy akcjonariusz. Czy szefowa ABC Daty ma zaufanie rady nadzorczej i czy planowany jest delisting spółki?

Maciej Kowalski, członek rady nadzorczej ABC Daty, zarządzający funduszem MCI. EuroVentures

Foto: materiały prasowe

Notowania ABC Daty świecą dziś na zielono. Po godz. kurs rośnie o 10 proc. do 0,89 zł. Spółka rano podała wyniki za trzeci kwartał. Utrzymała zeszłoroczny poziom przychodów w wysokości blisko 1,1 mld zł. Marża ze sprzedaży wyniosła 5,5 proc., co oznacza, że była taka jak rok wcześniej. Skumulowana marża brutto za trzy kwartały wyniosła 166,6 mln zł wobec 171,8 mln zł w 2017 roku. EBITDA w III kwartale przekroczyła  11 mln zł i była o 4,5 mln zł niższa niż przed rokiem. Spółka tłumaczy, że na jej poziom wpłynęły wyższe koszty pracy oraz wyższe koszty transportu.

Notowania ABC Daty od kilkunastu miesięcy są pod mocną presją, a szczególnie drastyczną przecenę obserwowaliśmy kilka tygodni temu, gdy grupa opublikowała gorsze od zakładanych wyniki za II kwartał. Dużym zaskoczeniem dla inwestorów była m.in. korekta podatku VAT (6 mln zł).

Po tych wszystkich zawirowaniach głos w sprawie ABC Daty teraz zabrał jej większościowy akcjonariusz, MCI Capital.

-  Inwestycję w ABC Data, tak jak i inne inwestycje funduszu oceniamy z perspektywy wyniku na całej inwestycji a nie bieżącego kursu giełdowego. Szczegółowo monitorujemy postęp w realizacji budżetu i w tym zakresie wyniki spółki są zadowalające. W III kwartale osiągnęła ponad 11 mln EBITDA i teraz skupia się na IV kwartale, który w dystrybucji IT jest najważniejszy – mówi „Parkietowi" Maciej Kowalski, członek rady nadzorczej ABC Daty, zarządzający funduszem MCI. EuroVentures.

Czy prezes ABC Daty Ilona Weiss ma zaufanie rady nadzorczej i wiodącego akcjonariusza oraz czy planowany jest delisting spółki?

Więcej o tym we wtorkowym „Parkiecie".


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA