REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Piwik PRO dostał zastrzyk gotówki

8 mln zł zainwestowali Tim Schumacher oraz Warsaw Equity Group w rozwój polskiej spółki technologicznej. Jakie mają względem niej plany?
Foto: www.sxc.hu

Piwik PRO to polska spółka produktowa wrocławskiej firmy Clearcode, powołana do życia w 2013 r. Działa głównie na rynku europejskim i amerykańskim, dostarczając rozwiązania IT z obszaru narzędzi dla marketingu, w szczególności tzw. web analytics i tag management. Z jej usług korzysta ponad 430 klientów, w tym około 80 globalnych koncernów w szczególności z sektora bankowego i telekomunikacji. Pozyskane od inwestorów środki zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę i udoskonalanie produktów oraz rozwój kanałów sprzedaży. Nowe rozwiązania pozwolą firmie wykorzystywać zgromadzone i przetworzone dane w celu personalizacji treści wyświetlanych użytkownikom. Obecnie wartość jej aktywnych kontraktów przekracza 10 mln zł. W ostatnich dwóch latach co roku zwiększała swoje przychody o 80-90 proc.

Podmioty, które w nią zainwestowały są dobrze znane na rynku kapitałowym. Warsaw Equity Group to firma inwestycyjna realizująca inwestycje typu venture capital/private equity. Jest kojarzona z takimi spółkami jak Artifex Mundi (notowany na GPW producent gier komputerowych), Vigo System (detektory podczerwieni – spółka również notowana na GPW), czy ZMorph (producent wielofunkcyjnych drukarek 3D). Z kolei Tim Schumacher to międzynarodowy przedsiębiorca i ekspert w dziedzinie on-line marketingu.

„Od momentu sprzedaży udziałów firmy zaangażowany w rozwój wielu start-upów, współtwórca sukcesu takich firm jak Eyeo (twórcy Adblock Plus), Ecosia, Stuffle, BasicThinking, Aklamio, Miomente, Home, Convida, Joblift, Apptopia" – czytamy w przesłanym komunikacie.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA