Sztuka

Nikifor na czarną godzinę

Inwestujemy w numizmaty, bo to płynny towar.
Kolekcjoner kupił wybitne obrazy przed zwyżką cen.
archiwum

W każdym czasie można dobrze zainwestować pieniądze w numizmaty lub w sztukę. Przed nami w nowym sezonie wielka aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak. Od 2 października przez pięć dni licytowanych będzie ponad pięć tysięcy numizmatów(www.gndm.pl). Podaję informację z wyprzedzeniem. Jest czas na poznanie oferty i skonsultowanie decyzji o zakupie.

Jako ilustrację wybrałem rzadki komplet, tzw. klip. To cztery międzywojenne monety próbne wybite w srebrze z myślą o kolekcjonerach. Monety są bardzo ładne. Ich zróżnicowane ceny zależą m.in. od nakładu. Na przykład klipa z królem Sobieskim została wybita w 100 egzemplarzach, wystartuje z ceną 20 tys. zł. Z kolei klipa z Józefem Piłsudskim ma nakład 300 sztuk, wystartuje z ceną 12 tys. zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.