REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Krezus. Rozstrzygnięcia dopiero pod koniec miesiąca?

W poniedziałek akcje Krezusa taniały nawet o 23 proc., do 68 gr, poziomu najniższego od wielu lat. KGHM Metraco wypowiedziało firmie umowę z grudnia ub.r. w związku z tym, że od września br. nie otrzymuje zamówionego złomu miedzi. Dziesięcioletnia umowa ramowa o współpracy zawarta w 2015 r., będzie obowiązywać do czasu zakończenia wypowiedzianej umowy szczegółowej.
Foto: Bloomberg

Trwa próba opanowania sytuacji w spółce po tym, gdy ze stanowiska prezesa z dnia na dzień zrezygnował Jacek Ptaszek. Zbiegło się to z informacjami o kłopotach bliźniaczej firmy biznesmena – Karo BHZ, a także sprzedażą przez niego kolejnego pakietu akcji (o transakcjach poinformowano po terminie, co było powodem przejściowego zawieszenia notowań na wniosek KNF).

Na 30 listopada zostało zwołane walne zgromadzenie, które ma zatwierdzić ostatnie zmiany w składzie rady nadzorczej (uzupełnienie wakatów po osobach związanych z Ptaszkiem, które również odeszły). Inwestorzy mają też poznać wyniki audytu spraw spółki zleconego w związku z zamieszaniem – członkowie rady nadzorczej podejrzewają, że otrzymywali od prezesa nierzetelne informacje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA