REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

JSW chce mieć jak największe wydobycie, gorzej ze sprzedażą

Wyniki spółki po trzech kwartałach 2019 roku nie należą do rewelacyjnych. Zarząd zapowiada jednak, że w tym roku firma chce wyfedrować więcej węgla niż rok wcześniej.

Zarząd JSW, z prezesem Włodzimierzem Hereźniakiem na czele, planuje dynamiczne zwiększanie produkcji węgla.

Foto: materiały prasowe

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami menedżerów Jastrzębskiej Spółki Węglowej produkcja węgla w firmie zaczyna się rozpędzać. W III kwartale br. sięgnęła łącznie 3,85 mln ton – czyli 14,3 proc. więcej niż w takim samym okresie poprzedniego roku. Paradoksalnie sprzedaż surowca była o 7 proc. niższa – na poziomie 3,31 mln ton.

Baza z węgla koksowego

Produkcja jest najjaśniejszą stroną sytuacji w firmie. – Pozytywną tendencją jest wzrost produkcji w wynikach za III kwartał, z perspektywą kontynuacji – bowiem we wspomnianym okresie pracowało w spółce pięć nowych ścian wydobywczych, a w IV kwartale dojdą do nich dwie kolejne – komentuje w rozmowie z „Parkietem" Jakub Szkopek, analityk DM mBanku. Produkcja wypada lepiej zarówno w odniesieniu rok do roku, jak i w porównaniu z poprzednim kwartałem br. (wzrost o 9,1 proc.). – Można zatem z dużą dozą pewności zakładać, że ten wzrost zostanie utrzymany, a produkcja przebije pułap 4 mln ton w IV kwartale 2019 r. – prognozuje nasz rozmówca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA