Surowce i paliwa

Onico złożyło wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

Onico złożyło w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia, podała spółka.
Foto: materiały prasowe

"Emitent wniósł o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do emitenta, zabezpieczenia majątku emitenta poprzez zawieszenie trwających postępowań prowadzonych wobec emitenta oraz poprzez uchylenie dokonanych zajęć rachunków bankowych. Emitent wniósł także o rozpoznanie powyższego wniosku w pierwszej kolejności tj. przed rozpoznaniem wniosku o ogłoszenie upadłości złożonego przez zarząd spółki do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIX Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Onico wskazało, że podstawą otwarcia postępowania sanacyjnego jest fakt, że spółka ma zaburzoną płynność finansową, ale w oparciu o posiadane koncesje oraz spółki zależne z grupy Onico, tj. koncesję OPC na obrót w kraju paliwami ciekłymi, a także koncesje MPC na magazynowanie paliw ciekłych i przeładunek paliw ciekłych (LPG) oraz WPC na wytwarzanie paliw ciekłych (LPG) na terenie morskiego terminalu w Gdyni oraz terminalu w Plancie, Onico planuje prowadzenie procesu sanacji skutkującej przywróceniem płynności finansowej oraz stopniowym poszerzaniem działalności podstawowej, podsumowano.

Onico to warszawska spółka, będąca jednym z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. W 2018 r. spółka miała 3,05 mld zł przychodów. Od 2011 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.