REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Grupa Kęty: Całoroczna prognoza pozostaje ostrożna

Kurs przetwórcy aluminium z impetem przebił barierę 400 zł, w trakcie sesji dochodząc do 421,5 zł, czyli 7,8 proc. powyżej poziomu odniesienia. W lutym, tuż przed tym jak pandemia zdołowała indeksy, za walory Kęt płacono 404 zł – nominalnie najwięcej od stycznia 2018 r. – a w marcu, w dołku notowań, 290 zł.

Kierowana przez Dariusza Mańko grupa nie daje się kryzysowi, ale zarząd nie popada w hurraoptymizm.

Foto: Fotorzepa, Małgorzata Pstrągowska

Skąd taka reakcja notowań? Kęty od dawna opierają się spowolnieniu, a prognoza wyników za II kwartał br. potwierdza, że dotyczy to również czasów pandemii. Grupa zanotowała 5-proc. wzrost przychodów, do 875 mln zł, a także skokowy wzrost zysku operacyjnego i netto, po odpowiednio 43 i 46 proc., do 145 mln i 110 mln zł.

Po I półroczu grupa zrealizowała już po dwie trzecie zaplanowanych na cały rok zysków przy 51-proc. wykonaniu planu przychodów. Sprzedaż wyniosła 1,7 mld zł, zysk operacyjny 253 mln zł, a czysty zarobek 193,3 mln zł (20,2 zł na akcję). Zarząd przyznał, że sprzedaż zrealizowana w kwietniu i maju oraz prognozowana na czerwiec świadczy o tym, że popyt jest lepszy od oczekiwań i przyjętego przez grupę budżetu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA