REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

10 mld zł od banków dla PGNiG

Konsorcjum dziewięciu banków z Pekao na czele zawarło z gazowym potentatem umowę kredytu odnawialnego na 10 mld zł. Pieniądze trafią na bieżącą działalność i inwestycje.
Foto: materiały prasowe

Kredyt dostępny będzie przez pięć lat od dnia zawarcia umowy. Zastąpi on finansowanie w postaci dwóch programów emisji obligacji z gwarancją objęcia na 8 mld zł.

W skład konsorcjum banków wchodzą: Bank Gospodarstwa Krajowego, Pekao, BNP Paribas Bank Polska, Caixa Bank Oddział w Polsce, ING Bank Śląski, Intesa Sanpaolo Oddział w Polsce, PKO BP Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Société Générale.

Bank Pekao pełni w tej transakcji rolę agenta kredytu i kredytodawcy z wiodącym udziałem w finansowaniu. Jest to największa transakcja finansowania korporacyjnego w Polsce w tym półroczu.

– Misją Pekao jest wspieranie kluczowych inwestycji w strategicznych branżach polskiej gospodarki, dlatego współfinansujemy ten projekt. To kolejna transakcja w sektorze energetyczno-paliwowym z wiodącym udziałem Pekao, która potwierdza naszą pozycję lidera rozwiązań dla korporacji – mówi Tomasz Styczyński, wiceprezes Pekao odpowiedzialny za bankowość korporacyjną.

W ostatnich trzech latach bank udzielił finansowań dla największych podmiotów z sektora paliwowo-energetycznego w łącznej kwocie 3 mld zł – z przeznaczeniem głównie na ich rozwój i inwestycje.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA