REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PKN Orlen: Na każdą akcję po 1 zł dywidendy

Podczas piątkowej sesji akcje PKN Orlen zyskiwały znacznie więcej niż indeksy, w których się znajdują. W połowie sesji ich kurs sięgał nawet 73,4 zł, co oznaczało zwyżkę o 6,6 proc.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Jednym z powodów wzmożonego popytu były informacje o uchwale podjętej przez walne zgromadzenie w sprawie wypłaty dywidendy. Przeznaczono na nią 427,7 mln zł. Wyniesie tyle, ile w ostatniej rekomendacji proponował zarząd spółki, czyli 1 zł na akcję. Dniem dywidendy będzie 14 lipca, a wypłaty 28 lipca.

Pierwotnie zarząd proponował 3 zł dywidendy, ale ostatecznie postanowił zmienić rekomendację, uzasadniając to obecną sytuacją gospodarczą związaną m.in. z pandemią koronawirusa i prognozami dotyczącymi wskaźników makroekonomicznych. W ubiegłym roku Orlen przeznaczył na dywidendę po 3,5 zł na akcję, a we wcześniejszych dwóch latach po 3 zł. Większość pieniędzy z ubiegłorocznego zysku, prawie 4,4 mld zł, Orlen przeznaczy na kapitał zapasowy. To pomoże w realizacji tegorocznych inwestycji, które zaplanowano na rekordowym poziomie 6,6 mld zł. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA