REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PKN Orlen: Umowa z Axens

PKN Orlen podpisał umowę na zakup licencji i projektu bazowego dla modernizacji instalacji tzw. hydroodsiarczania gudronu (HOG). Dzięki temu w Płocku wzrośnie efektywność produkcji benzyn i oleju napędowego, czyli produktów zapewniających stosunkowo wysokie marże.
Foto: materiały prasowe

– To nasza odpowiedź na globalne zmiany w branży paliwowo-energetycznej, w tym coraz bardziej restrykcyjne regulacje światowe – mówi Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Wartości umowy podpisanej z firmą Axens nie podano. Wiadomo za to, że obejmuje ona przekazanie praw do używania rozwiązań technicznych stosowanych obecnie w najnowszych instalacjach typu HOG i dokumentację pozwalającą na ich wdrożenie. W najbliższych miesiącach Orlen planuje wykonać projekt bazowy i uruchomić proces wyboru generalnego wykonawcy inwestycji. Koncern informuje, że na jego zlecenie Axens wykonał wcześniej studium wykonalności modernizacji instalacji HOG, wskazując w nim warianty i obszary do potencjalnej poprawy wyników produkcyjnych. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA