REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Grad: Debiut JSW 6 lipca

Debiut giełdowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej został przesunięty na 6 lipca - poinformował minister skarbu Aleksander Grad
Foto: Fotorzepa, Tomasz Jodłowski tj Tomasz Jodłowski

Wcześniej zapowiadano, że oferta publiczna spółki będzie miała miejsce 30 czerwca.

- Wszystkie punkty sporne dotyczące upublicznienia JSW są uzgodnione. Nowy statut firmy gwarantujący zachowanie w nich władztwa korporacyjnego przez Skarb Państwa jest zatwierdzony przez WZA. Dlatego nie można zawierać umów trójstronnych, które wprost wynikają z przedstawionych przez nas dokumentów – w ten sposób Grad odniósł się do żądań związkowców z JSW, którzy zapowiedzieli, że jeśli przed 30 maja nie dojdzie do podpisania stosownych porozumień zatrzymają kopalnie JSW.

Pytany o to czy zagraniczni inwestorzy są zainteresowani JSW powiedział, że globalny roadshow dopiero się zacznie (cena i księga popytu będą ustalone przed końcem czerwca). Powiedział tylko ze jest przekonany, że na pewno zainteresowanie ogólne JSW będzie duże.

– Chcemy wprowadzić JSW na giełdę, bo teraz jest na to najlepszy czas. A nie byłoby mowy o upublicznianiu JSW, gdyby nie sukces Bogdanki – przypomina minister.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA