REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Oponeo: wzrost sprzedaży opon

W III kwartale br. Oponeo, dzięki wzrostowi sprzedaży opon, wypracowało 132,53 mln zł przychodów, o 21 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W tym okresie grupa sprzedała 521,7 tys. opon, o prawie 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Narastająco za trzy kwartały 2018 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 484,9 mln zł wobec 406 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 19,4 proc. Przychody z zamówień krajowych wyniosły 101,3 mln zł i wzrosły o 23,3 proc. rok do roku, podczas gdy sprzedaż zagraniczna zwiększyła się o 14,2 proc. - Wartym podkreślenia jest, że uzyskany, ponad 23 proc. wzrost sprzedaży na rynku krajowym wygenerowaliśmy w momencie, gdy cały rynek opon osobowych w Polsce w III kwartale odnotował jedynie nieznaczny wzrost wielkości 2,5 proc. - informuje Dariusz Topolewski, Oponeo.pl

Spółka zwraca uwagę, że III kwartał z uwagi na czynnik sezonowości charakteryzuje się słabszymi wynikami w porównaniu do innych kwartałów roku obrotowego. Dlatego okres ten Oponeo zamknęło stratą netto w wysokości 4,2 mln zł wobec w porównaniu z 5 mln zł straty rok wcześniej. Od okresie I-III kwartału grupa zanotowała 3 mln zł zysku netto wobec 3,8 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2017 roku.

W najbliższych planach spółki, poza ciągłym rozwojem sprzedaży opon i felg na obecnych rynkach, jest udoskonalanie procesów logistycznych mających wspierać podstawową działalność, a także rozwój sprzedaży rowerów oraz części i akcesoriów rowerowych za pośrednictwem spółki Dadelo.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA