Przemysł

Radpol: Udziałowcy zdecydują o dalszych losach firmy

W piątek rusza wezwanie, a akcjonariusze wezmą udział w walnym zgromadzeniu.
Foto: materiały prasowe

W najbliższy piątek ruszają zapisy na akcje Radpolu w ramach kolejnego wezwania ogłoszonego przez Grzegorza Bielowickiego za pośrednictwem luksemburskiej firmy THC SICAV-RAIF.

Inwestor chce skupić nieznajdujące się jeszcze w jego posiadaniu walory, czyli 9,87 mln papierów, stanowiących 25,8 proc. kapitału zakładowego firmy. Tak jak przy poprzednim wezwaniu oferuje 3 zł za każdą akcję. Dla porówna od kilku tygodni giełdowy kurs papierów spółki oscyluje w pobliżu 3 zł. Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane do 11 października. Zarząd Radpolu właśnie zajął w tej sprawie stanowisko. Stwierdził w nim m.in., że cena w wezwaniu jest o 10,7 proc. wyższa niż wartość aktywów netto na jedną akcję, która według stanu na koniec marca wynosiła 2,71 zł. Jest również wyższa od tego wskaźnika, tym razem o 5,9 proc., według stanu na koniec czerwca (wyliczania dokonane na podstawie wstępnych danych finansowych firmy za I półrocze). W oparciu o te wyliczania zarząd stwierdza, że cena proponowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej akcji spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.