Reklama

Dębica: Pod presją kosztów

Leszek Szafran, prezes Dębicy, wskazuje, że wyzwaniem dla oponiarskiej spółki są koszty, które w minionym roku negatywnie wpłynęły na poziom rentowności biznesu.

Publikacja: 26.04.2019 05:00

Dębica: Pod presją kosztów

Foto: materiały prasowe

– Na nasze wyniki finansowe miały wpływ rosnące koszty działalności. Były to zarówno koszty zewnętrzne, tj. rosnące ceny surowców, energii czy gazu, jak i wewnętrzne, związane m.in. ze wzrostem kosztów pracowniczych czy też modernizacją parku maszynowego. Warto jednak podkreślić, że pomimo wyzwań kosztowych oraz wysokiej konkurencyjności naszej branży wypracowane przez nas wyniki finansowe nadal są solidne – podkreśla Leszek Szafran.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Najlepsza inwestycja w nowym roku!

Wybierz roczną subskrypcję PARKIET.COM i zyskaj dodatkowy dostęp do serwisu RP.PL i treści NYT.

Pierwszy rok 260 zł, potem 539 zł pobierane automatycznie co roku.

Zyskujesz:

- PARKIET.COM — obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- Roczny dostęp do RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Firmy
Mentzen kupił akcje. Kurs poszybował
Firmy
Gospodarka odpadami: Mgliste plany firm co do sztucznej inteligencji
Firmy
Jest chętny na przejęcie InPostu. Kurs firmy kurierskiej poszybował w Amsterdamie
Firmy
Duży optymizm największych spółek. Rok 2026 będzie dobry
Firmy
Spółki Agory zwolnią do 166 osób
Firmy
W biurach maklerskich praca wre. Czy w 2026 r. będą ciekawe IPO?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama