REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Parkiet TV

Czy wybraliśmy złe lekarstwo na ten kryzys?

Prof. Krzysztof Piech z Uczelni Łazarskiego będzie gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV. Będziemy mówić o nadchodzącym kryzysie, jego możliwych konsekwencjach i metodach przeciwdziałania. Zastanowimy się także, jak w tych warunkach może odnaleźć się bitcoin.

Prof. Krzysztof Piech

Foto: parkiet.com

- Przede wszystkim to kryzys strony podażowej, tak jak ten z 1973 r. I w tym kierunku przede wszystkim powinny pójść działania. Stymulowanie popytu można zrobić później - pisał ostatnio na Twitterze prof. Piech.

Jego zdaniem sposób leczenia gospodarki jest niewłaściwie dobrany do charakteru schorzenia i możemy być niemili zaskoczeni odczytami inflacji za marzec.

W piątkowym Parkiet TV porozmawiamy o tym, dlaczego działania rządów i banków centralnych są nietrafione i jakie mogą wywołać efekty. Zapytamy naszego gościa o konsekwencje ekonomiczne pandemii i o to, jak może je odczuć przeciętny Polak.

Mając na uwadze fakt, że prof. Piech specjalizuje się także w tematyce bitcoina i blockchaina porozmawiamy też o tym, jak kryzys może wpływać na kryptowaluty. Czy nielimitowany program QE ogłoszony przez Fed spowoduje odwrót kapitału od walut fiducjarnych?

Zapraszamy w piątek o 12.00 na parkiet.com i youtube.com/parkiettv.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA