Medycyna i zdrowie

Selvita poprawia wyniki

Biotechnologiczna spółka opublikowała wstępne wybrane szacunkowe wyniki finansowe za trzy kwartały.
Foto: materiały prasowe

Przychody z działalności operacyjnej wyniosły 105,2 mln zł, co oznacza 44 proc. wzrost rdr. EBITDA i zysku netto Selvity wyniosły odpowiednio 25,3 mln zł oraz 14,5 mln zł wobec 16,5 mln zł oraz 8,0 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wartość zakontraktowanego portfela zamówień wynosi obecnie 134,7 mln zł i jest 38 proc. wyższy niż rok wcześniej.

W okresie trzech kwartałów przychody spółki z usług na rzecz klientów zewnętrznych wzrosły o 45 proc. do poziomu 84,9 mln zł, w porównaniu do 58,5 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

- Ostatnie kwartały były bardzo pracowitym okresem dla Selvity. Ogłosiliśmy nową strategię rozwoju na lata 2020-2023, z sukcesem pozyskaliśmy 90,6 mln zł z emisji akcji serii C na planowane inwestycje. Mimo pandemii systematycznie umacniamy naszą pozycję na rynku. Nie tylko zwiększyliśmy zatrudnienie, ale również zrealizowaliśmy szereg inwestycji w wyposażenie. W efekcie, zbudowaliśmy solidne fundamenty do dalszego rozwoju - komentuje Dariusz Kurdas, członek Zarządu i dyrektor finansowy Selvity.

Zarząd firmy zdecydował o przesunięciu terminu publikacji ostatecznych wyników finansowych za okres trzech kwartałów 2020 r. Nowy termin publikacji to 24 listopada.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.