Medycyna i zdrowie

Poltreg: List intencyjny z amerykańską firmą

Biotechnologiczna spółka Poltreg wkrótce zadebiutuje na GPW. Czeka na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez KNF. Jak się dowiedzieliśmy, firma właśnie nawiązała współpracę z AZTherapies.

Piotr Trzonkowski, prezes, współzałożyciel i akcjonariusz Poltregu

Foto: materiały prasowe

– Zawarcie listu intencyjnego stanowi ukoronowanie kilkumiesięcznego badania due diligence, a jednocześnie zewnętrzne i niezależne potwierdzenie jakości naszego IP. To nie my szukaliśmy partnera – inicjatywa wyszła od bostońskiej, dobrze znanej na świecie, firmy AZTherapies. Znalazła nas i chce wykorzystać nasze doświadczenie – mówi Piotr Trzonkowski, prezes, współzałożyciel i akcjonariusz Poltregu. Dodaje, że po podpisaniu umowy Poltreg otrzyma wyłączną licencję na tzw. technologię CARTreg rozwijaną do tej pory w AZTherapies i będzie prowadził dalsze prace nad wykorzystaniem komórek regulatorowych w leczeniu chorób neurologicznych o podłożu autoimmunologicznym i zapalnym (m.in. stwardnienie zanikowe boczne). Poltreg i AZT zamierzają wspólnie pracować nad komercjalizacją technologii.

Rynek biotechnologiczny rośnie, przybywa podmiotów pracujących nad przełomowymi lekami i terapiami. Coraz większy ich odsetek trafia na rynki kapitałowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.