Medycyna i zdrowie

Poltreg: Więcej biotechnologii na giełdzie

Prawie 10 mld zł wynosi aktualnie łączna wartość rynkowa kilkunastu krajowych spółek biotechologicznych notowanych na rynku głównym i NewConnect – wynika z naszych szacunków.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Do tej grupy wkrótce dołączy Poltreg, który w poniedziałek podał kilka informacji dotyczących planowanego IPO. Zamierza pozyskać ponad 130 mln zł na kontynuację badań klinicznych, budowę centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium.

Największymi akcjonariuszami Poltregu są fundusze: Paan Capital ma ponad 26 proc. głosów, a Venture FIZ ponad 23 proc. Z kolei założyciele spółki i twórcy tzw. metody TREG (na niej bazuje spółka) – Piotr Trzonkowski, Natalia Marek-Trzonkowska oraz Małgorzata Myśliwiec – mają w sumie prawie 30 proc. Planowana oferta publiczna będzie obejmować nie więcej niż 1 332 414 nowych akcji serii M oraz nie więcej niż 335 407 istniejących walorów. Jeśli wszystkie papiery zostaną sprzedane, to po IPO stanowić będą 35,76 proc. kapitału, uprawniającego do 32,38 proc. głosów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.