Medycyna i zdrowie

Scope Fluidics ze strategicznym partnerem

Notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna podpisała list intencyjny o współpracy z niemiecką firmą RKT Rodinger Kunststoff-Technik GmbH.

Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Firma  dostarcza profesjonalne usługi związane z masową produkcją kartridży, wykorzystywanych w systemach do diagnostyki medycznej.

Celem współpracy obu firm jest przygotowanie zasobów do uruchomienia masowej produkcji kartridży PCR|ONE oraz przeprowadzenia optymalizacji kosztów wytworzenia. Firmy planują jak najszybsze osiągniecie mocy produkcyjnych w skali co najmniej 1 mln kartridży rocznie.

- PCR|ONE oferuje błyskawiczną, kompleksową diagnostykę genetyczną w formacie Point-of-Care. Pandemia COVID tworzy olbrzymie zapotrzebowanie na szybkie i wiarygodne wykrywanie zakażeń SARS-CoV-2. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych potencjalnych nabywców, przygotowujemy kolejny etap rozwoju naszego produktu. Wybraliśmy partnera biznesowego z wieloletnim doświadczeniem w automatyzacji wytwarzania modułów i jednorazowych urządzeń polimerowych na potrzeby farmacji i diagnostyki medycznej – mówi prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes zarządu Scope Fluidics.

Scope Fluidics, poza zakładaną certyfikacją systemu PCR|ONE w ramach procedury CE-IVD przeprowadzi do kilkudziesięciu tysięcy testów w ośrodkach w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. W poniedziałek po 10 walory Scope Fluidics drożały o ponad 7,8 proc., do 179,5 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.