REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medapp nawiązuje współpracę z Johnson & Johnson. Kurs w górę

Na czwartkowej sesji wartość waloru spółki rosła o ponad 16 proc., do 1,06 zł. Wartość obrotu przekroczyła po południu 76 tys. zł, przy średniej 8 tys. zł. z ostatnich trzech miesięcy. Medapp zdobył kolejnego po Microsofcie zagranicznego partnera – firmę Johnson & Johnson.
Foto: Bloomberg

Polska firma przeprowadzi serię badań przesiewowych na terenie Warszawy. Udział weźmie około 1800 pacjentów potencjalnie chorych na zaburzenia rytmu serca, którzy będą przebadani przez system telemedyczny CarnaLife.

- Johnson & Johnson to kolejny po Microsofcie międzynarodowy koncern, który nawiązał z nami współpracę. Niezwykle nas cieszy, że nasze rozwiązania znajdują uznanie wśród światowych korporacji zarówno medycznych, jak i technologicznych. Liczymy, że współpraca z farmaceutycznym potentatem pozwoli wielu Polakom poprawić jakość zdrowia, a także przyczyni się do dalszego rozwoju naszych rozwiązań – komentuje Mateusz Kierepka, prezes Medappu. - Jesteśmy przekonani, że udział w tak dużym projekcie da nam możliwość współpracować w przyszłości z innymi globalnymi podmiotami. – dodaje.

Badania będą wykonywane przez 18 miesięcy od wejścia umowy w życie. W ramach projektu lekarze i pacjenci będą mieli możliwość monitorowania wyników badań przez system telemedyczny CarnaLife, który w tym miesiącu został w prowadzony na rynek. Nowa wersja systemu została wzbogacona o interfejs Azure API autorstwa Microsoft.

Koncern farmaceutyczny Johnson & Johnson jest notowany na nowojorskiej giełdzie. Obecna wycena wynosi ponad 344 mld USD.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA