Medycyna i zdrowie

Ryvu Therapeutics podaje swój lek pierwszemu pacjentowi

Firma biotechnologiczna poinformowała o podaniu leku SEL24/MEN1703 pierwszemu pacjentowi w europejskim ośrodku klinicznym. Stało się to w ramach trwającego badania klinicznego fazy II DIAMOND-01, prowadzonego u pacjentów z ostrą białaczką szpikową.
Foto: materiały prasowe

- Bardzo cieszymy się, że badanie kliniczne SEL24/MEN1703 będzie prowadzone także w europejskich ośrodkach onkologicznych, w tym w Polsce – komentuje Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics S.A. Jesteśmy dumni, że związek odkryty i rozwijany przez polskich naukowców ma szansę pomóc chorym cierpiącym na ostrą białaczkę szpikową również w naszym kraju – dodaje.

DIAMOND-01 to badanie kliniczne typu „first-in-human" fazy I/II eskalacji dawki i ekspansji kohorty SEL24/MEN1703, prowadzone u pacjentów z nawrotową lub oporną postacią ostrej białaczki szpikowej, a także u osób wcześniej nieleczonych, niekwalifikujących się do chemioterapii. Etap ekspansji kohorty przeprowadzony zostanie w ośrodkach onkologicznych w Stanach Zjednoczonych i Europie, m.in. w ośrodkach klinicznych we Włoszech, Hiszpanii oraz w Polsce.

W badaniu fazy II wezmą udział pacjenci z nawrotową lub oporną postacią ostrej białaczki szpikowej. Celem tej fazy jest dalsza ewaluacja aktywności i profilu bezpieczeństwa SEL24/MEN1703 jako monoterapii w dawce rekomendowanej wyznaczonej na etapie eskalacji dawki.

W środę po 10 walory Ryvu drożały 1,6 proc., do 62 zł.

Powiązane artykuły