REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

PBKM notuje dwucyfrowe wzrosty

Polski Bank Komórek Macierzystych pozyskał w II kwartale 2019 roku 6 194 nowych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C, co oznacza wzrost o 17,8 proc. w porównaniu rok do roku.
Foto: Adobestock

Udział umów abonamentowych zawartych w segmencie B2C w drugim kwartale tego roku wyniósł 49,4 proc., w tym samym okresie roku ubiegłego udział umów abonamentowych wynosił 62,3 proc.

W segmencie B2B liczba pozyskanych w II kwartale br. próbek krwi pępowinowej lub tkanek wyniosła 1 466, wobec 300próbek pozyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Łącznie w segmentach B2C i B2B PBKM pozyskał w II kwartale br. 7 660 próbek krwi pępowinowej lub tkanek, co oznacza wzrost o 37,8 proc. rok do roku.

Na koniec II kwartału 2019 r. PBKM przechowywał 253 249 próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C, o prawie 61,4 proc. więcej niż na koniec drugiego kwartału ubiegłego roku. - W drugim kwartale tego roku zanotowaliśmy solidny wzrost w pozyskiwaniu nowych próbek krwi pępowinowej lub tkanek, zarówno w segmencie B2C, jak i w segmencie B2B. Na początku tego roku zadeklarowaliśmy, że w kolejnych kwartałach naszym celem są dwucyfrowe dynamiki pozyskiwania nowych próbek. Wyniki zarówno pierwszego, jak i drugiego kwartału potwierdzają utrzymanie takiego tempa wzrostu. Liczę na to, że kolejne kwartały tego roku będą równie udane i systematycznie będziemy zwiększać skalę naszego biznesu. Na koniec drugiego kwartału liczba wszystkich próbek biologicznych przechowywanych w laboratoriach grupy FamiCord przekroczyła 428 tys., co daje nam pozycję niekwestionowanego lidera w Europie i jednego z największych banków komórek macierzystych na świecie - mówi Jakub Baran, prezes zarządu PBKM.

W segmentach B2C i B2B na koniec II kwartału br. liczba przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek wzrosła do 319 602, czyli o prawie 89 proc. w porównaniu do stanu na koniec II kwartału 2018 r.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA