Medycyna i zdrowie

BioMaxima, Medcamp: Dobrze wykorzystać koniunkturę pandemii

Dwie notowane na NewConnect spółki biotechnologiczne, BioMaxima i Medcamp, dzięki pandemii koronawirusa są ciągle na fali. Walory pierwszej w ciągu trzech miesięcy zdrożały o ponad 735 proc., drugiej o niemal 1500 proc. w tym samym czasie. Nic dziwnego, że obie firmy chcą wykorzystać koniunkturę do maksimum.
Foto: Adobestock

Pierwsza firma zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę kredytu obrotowego w odnawialnej linii kredytowej w wysokości 2 mln zł. Kredyt jest przeznaczony na finansowanie kapitału obrotowego niezbędnego do zakupu testów oraz komponentów związanych z wytwarzaniem produktów do diagnostyki w kierunku SARS-CoV-2, poinformowała BioMaxima. W marcu spółka przeprowadziła dwie emisje akcji serii E i F, z których pozyskała ponad 2 mln zł, jednak środki okazały się niewystarczające do zapewnienia ciągłości dostaw.

Medcamp zainwestuje w prowadzony przez NCBiR fundusz Bridge Alfa. Jest on przeznaczony dla pomysłów znajdujących się w fazie zalążkowej. Czyli w okresie, gdzie ryzyko niepowodzenia inwestycyjnego jest największe, jednak można je zweryfikować niedużym kosztem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.