Medycyna i zdrowie

MedApp: debiut na Głównym Rynku planowany na III kwartał

Spółka technologiczna, wdrażająca rozwiązania wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość oraz sztuczną inteligencję, rozpoczęła nowy rok od wykonania kolejnego kroku na drodze do wejścia na Rynek Główny GPW.
Foto: materiały prasowe

Spółka pozyskała niemal 10 mln zł, które zostaną przeznaczone na uporządkowanie struktury bilansu. Emisja akcji była skierowana do obecnych akcjonariuszy MedApp. Debiut planowany jest na III kwartał. - Środki pozyskane z emisji akcji zostaną w głównej mierze przeznaczone na spłatę zobowiązań wobec akcjonariuszy, którzy udostępniali spółce środki na rozwój w formie finansowania dłużnego. Wspomniane środki pieniężne są bowiem od dłuższego czasu wykorzystywane przez MedApp do rozwoju działalności, w tym na komercjalizacje oferowanych przez spółkę rozwiązań - komentuje Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp. Dzięki emisji akcji serii E oraz F spółka pozyskała 9,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań wobec akcjonariuszy. Emisja została objęta m.in. przez głównych akcjonariuszy spółki, którzy również we wcześniejszych okresach udzielali jej finansowania dłużnego. Środki pozyskane wcześniej przez MedApp od właścicieli są wykorzystywane głównie na rozwój CarnaLife Holo, a także na ich komercjalizację w Polsce oraz na rynkach zagranicznych.

- W grudniu założyliśmy spółkę zależną w Stanach Zjednoczonych, aby przyspieszyć proces wejścia na ten rynek. Mamy podpisany list intencyjny ze szwedzkim dystrybutorem sprzętu medycznego oraz umowę z dystrybutorem z Litwy. W listopadzie współorganizowaliśmy konferencję poświęconą telemedycynie w Kenii, gdzie rozwiązania telemedyczne zyskują coraz większą popularność. Na targach Medica w Dusseldorfie prezentowaliśmy nasze produkty, gdzie szczególnie Carnalife Holo wzbudzało duże zainteresowanie. Obecnie negocjujemy kolejne umowy dystrybucyjne z potencjalnymi partnerami w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Pracujemy również nad rozszerzeniem funkcjonalności Carnalife Holo, nie zapominając również o rozwiązaniu telemedycznym CarnaLife System - dodaje Rafał Ligieziński, wiceprezes zarządu MedApp.

Na piątkowej sesji walory MedAppu taniały o ponad 5 proc., do kwoty 0,84 zł. Kapitalizacja przekracza 210mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.