Ludzie rynku

Ludwik Sobolewski rozpycha się na polskim rynku

Nie tak dawno rynek obiegła informacja, że agencja relacji inwestorskich Cornerstone Communications związana z Ludwikiem Sobolewskim rozpoczyna działalność w Polsce. Jak się jednak okazuje były szef GPW na tym nie zamierza poprzestawać.

Ludwik Sobolewski

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Na polskim rynku pojawiła się nowa firma prawnicza Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sobolewski Kielska Dąbrowska Grabowska.  - Z jednej strony, traktujemy, w ramach naszej oferty, prawo i usługi prawne jako produkt, który musi spełniać ostre wymogi „sprawdzenia" się w każdych warunkach, dając klientowi kompleksowe rozwiązanie problemu. Prawo jest bowiem naturalnym i koniecznym składnikiem systemu bezpieczeństwa biznesu. Z drugiej strony doświadczenie i biegłość w posługiwaniu się konstrukcjami prawnymi daje możliwość zaproponowania klientowi takich wartości i korzyści, które bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju biznesu - poprzez zyskanie przez niego przewagi konkurencyjnej, innowacyjne wdrożenie czy uzupełnienie dotychczas oferowanych przez przedsiębiorcę usług lub produktów. Tak rozumiemy misję, ale i biznes firmy prawniczej w XXI wieku – mówi Ludwik Sobolewski, partner zarządzający Kancelarii Sobolewski Kielska Dąbrowska Grabowska.

Firma oferuje kilka rodzajów usług. Z jednej strony jest to CEE Desk czyli usługa, która ma być wsparciem działań polskich przedsiębiorców podejmowanych na rynkach zagranicznych, szczególnie w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Usługa ta obejmuje asystę prawną przy nawiązywaniu kontaktów gospodarczych, strukturyzowanie działalności na rynkach zagranicznych, organizację sprzedaży i zarządzanie sprawami administracyjnymi.

W ofercie znajduje się też usługa Growth with SKDG. Ma się ona opierać na innowacyjnym podejściu do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, znajdujących się w fazie dynamicznego wzrostu, przeprowadzających zmianę strategii, uruchamiających nową linię biznesową czy podejmujących działania w celu wyjścia z sytuacji kryzysowej, a także firm rozpoczynających działalność.

Kancelaria zapewnia pomoc prawną także osobom prywatnym. Obsługuje też sprawy znajdujące się na styku spraw prywatnych i działalności gospodarczej.

Ludwik Sobolewski z wykształcenia jest prawnikiem. W przeszłości związany był m.in. z KDPW, GPW oraz giełdą w Rumunii.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły