REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Górnicy wyłudzili 4,5 mln zł od ponad 100 osób. Sprawę bada prokuratura

W środę krajowe media obiegła informacja, że policja zatrzymała właścicieli największej, ujawnionej w Polsce kopalni kryptowalut. Grozi im więzienie.
Foto: Adobestock

Podejrzani w sprawie – Dominik H., Piotr W. oraz Marcin K. – mieli pod przykrywką budowania kopalni kryptowalut zbierać pieniądze od inwestorów i kopać cyfrowe aktywa – bitcoina i ethereum classic. Okazuje się jednak, że panowie nie wszystkie środki inwestowali w koparki.

Nawet 860 ofiar

Część wyłudzonych pieniędzy, bez wiedzy inwestorów, przeznaczyli na prywatne cele. Według ustaleń warszawskiej prokuratury łączna liczba klientów szemranej kopalni może sięgać nawet 860, a łączna wartość wyłudzonych środków 10 mln zł. Na ten moment zidentyfikowano 108 poszkodowanych, którzy stracili łącznie prawie 4,5 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA