REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Komentarze

South China Moring Post: Walentynki w czasach zarazy

Epidemia koronowirusa i towarzyszące jej blokady komunikacyjne zmuszają zakochane chińskie pary do dużej kreatywności w walentynki.
Foto: AFP

Tam, gdzie zakochani nie mogą się spotkać w realu, z pomocą idzie internet. Randki wkroczyły do przestrzeni wirtualnej, a zakochani mają dostęp do różnych aplikacji pozwalających im na randkowanie na odległość. Symulują więc wspólne kolacje przy świecach, rozmawiając ze sobą podczas posiłków za pomocą smartfonów i tabletów. Wspólnie oglądają filmy online i komentują je na żywo, a także razem grają w wirtualne gry. Są też aplikacje umożliwiające wspólne śpiewanie karaoke. Czekoladki są zamawiane online i wysyłane do dziewczyn. Ci bardziej kreatywni wysyłają nawet drony z pozdrowieniami dla swoich sympatii. Pornhub, największy na świecie serwis z filmami dla dorosłych, też próbuje dotrzeć do Chińczyków, którzy spędzają walentynki w domach. (Oficjalnie jest blokowany przez chińską cenzurę, ale wielu internautów nie ma problemu z obchodzeniem tej blokady). W walentynki przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Chin – bezpłatny dostęp do konta premium na jeden dzień. 

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA