Handel i konsumpcja

Interferie trafią w ręce PHH?

Polski Holding Hotelowy zawarł warunkową umowę kupna niemal 70 proc. udziałów Interferii od KGHM.
Foto: materiały prasowe

PHH oraz KGHM podpisały warunkową umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia 69,7 proc. udziałów Interferii przez państwowe przedsiębiorstwo działające w branży hotelowej. Transakcja ma także objąć sprzedaż 67,3 proc. udziałów w Interferie Medical SPA. Realizacja transakcji ma być uzależniona od spełnienia warunków zawieszających uzgodnionych pomiędzy stronami. – W tym momencie Interferie nie znają warunków transakcji – mówi „Parkietowi" Krzysztof Brzostek, odpowiedzialny za relacje inwestorskie w Interferie.

– PHH jest podmiotem branżowym, specjalizującym się we wprowadzaniu innowacji i nowoczesnych rozwiązań w podmiotach turystycznych. Oddaliśmy w tym roku do użytkowania rozbudowany obiekt w Dąbkach i przygotowujemy się do inwestycji w Kołobrzegu. Wiedza i doświadczenie inwestora branżowego będą niewątpliwie cenne – stwierdził Brzostek. Warto dodać, że póki co nie wiadomo, jakie plany co do giełdowej obecności na giełdzie Interferii ma PHH. - Obecnie nie posiadamy informacji dotyczących planów potencjalnego akcjonariusza co do pozostania emitenta na GPW – podsumował Brzostek.

Po informacji o przejęciu cena akcji Interferii rosła nawet o 20 proc., do 6 zł. Po południu kapitalizacja firmy sięgała 87 mln zł. W ostatnich miesiącach cena akcji oscylowała w granicach 4-5 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.