Handel i konsumpcja

CCC: redukuj, ale z wyższą ceną docelową

Analitycy DM BDM, w raporcie z 2 listopada, podtrzymali zalecenie "redukuj" dla akcji CCC, podnieśli natomiast cenę docelową do 235,4 zł ze 181,1 zł poprzednio
Foto: materiały prasowe

W ocenie analityków BDM słabsze od konsensusu rezultaty za czwarty kwartał tego roku mogą przynieść wyraźne schłodzenie sentymentu do akcji obuwniczego giganta.

"Uważamy, że słabsze od konsensusu rezultaty 4Q'17, mogą przynieść wyraźne schłodzenie sentymentu do akcji obuwniczego giganta. Również w dłuższej perspektywie czasowej podchodzimy z większą ostrożnością do rezultatów grupy i wskazujemy na szereg ryzyk. Pomimo silnej pozycji biznesowej, grupa musi mierzyć się z utrzymującą się konkurencją, zarówno w kanale stacjonarnym, jak i e-commerce" - poinformowano w komunikacie.

"Obawiamy się także, że przy mocnym rozwoju powierzchni handlowej, problemem mogą stać się koszty stałe (głównie w obszarze wynagrodzeń). W krótkim terminie wyzwaniem może okazać się także nadrobienie niedziel, które mają być wyłączone ze sprzedaży od stycznia'18." - dodano.

Według prognoz DM BDM w 2017 roku EBITDA grupy wyniesie prawie 570 mln zł, a w 2018 roku wzrośnie do ponad 690 mln zł, przychody zaś wyniosą 4 231,7 mln zł i 5 349,0 mln zł odpowiednio.

Raport sporządzono przy kursie 273 zł, w piątek przed 14.00 za jedną akcję spółki płacono 247,3 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły