REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

IPO Alibaby za trzy tygodnie

Chiński gigant handlu e-commerce, do którego należy m.in. serwis zakupowy AliExpress, wkrótce otrzyma zielone światło od komisji ds. notowań w Hongkongu na IPO w tym mieście – donosi Reuters, powołując się na osoby blisko związane ze sprawą. Budowanie księgi popytu i debiut miałyby nastąpić pod koniec listopada.
Foto: Bloomberg

Według wyliczeń analityków wartość IPO Alibaby na giełdzie w Hongkongu może wynosić 10–15 mld USD. Przypomnijmy, że chiński gigant jest już notowany na giełdzie w Nowym Jorku. Spółka zadebiutowała tam w 2014 r., a wartość oferty wyniosła 25 mld USD, co czyni ją największym IPO w historii. Jak wynika z danych firmy analitycznej Dealogic, debiut Alibaby w Hongkongu byłby największą wtórną ofertą połączoną z debiutem na kolejnej giełdzie na świecie.

Debiut Alibaby w Hongkongu będzie również ogromną szansą dla tego rynku. Jeśli spółce uda się pozyskać 15 mld USD, będzie to największe IPO na tej giełdzie od czasu debiutu firmy ubezpieczeniowej AIA Group – wartość tej oferty sięgnęła 17,8 mld USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA